DÜNYANIN EN GÜZEL 10 ANAOKULU

Çocuk yuvalarını severiz. Bir mimar için bir kreş tasarlamaktan çok ilham verici bir görev düşünemiyoruz. Renkler, hayal gücü, eğlence: böyle bir binada hepsi oynamalıdır. Nitekim, birçok tasarımcı, anaokulu sınıfları tasarlarken büyük iş yapmak için esin kaynağı olmuştur.

Renkli, yaratıcı okullara olan sevgimiz hakkında zaten konuştık ve daha fazlası var: Bayanlar, baylar, anneler ve babalar, dünyanın en iyi 10 ana klüfidir (Fransa bu arada bunu kazanıyor).

 

1. Groupe Scolaire Joséphine Baker, La Courneuve, France

Dominique Coulon et Associés tarafından tasarlanan ve bir kaç tane şaşırtıcı okul binası tasarlayan bu bina, aksine beyaz, temiz bir alana sıcaklık getirmek için inanılmaz bir şekilde turuncu rengi kullanıyor. Karla olan kontrastı seviyoruz ve temiz çizgilere rağmen soğuk ama soğuk bir yer.

Kindergartens

 2 – Nursery in Serreguemines, France

Öncelikle, nasıl bu kadar güzel?

Kindergartens

Mimar Paul Le Quernec ve Michel Grasso tarafından tasarlanan bu bina, doğaya batırdığı için hemen sakinleştirici bir etkiye sahiptir – aslında sadece bir ön bahçe olsa bile. Ancak, alçak ve dalgalı çizgilerle ve parlak renkli iç mekanlarla (galeride görebilirsiniz), bu bina herhangi bir eğlencelik kaybetmeden sakin ve huzurlu hissetme yeteneğine sahiptir.

3 – Maria Grazia Cutuli Primary School, Herat Afghanistan

Bu okulun bölgeye getirdiği renk sıçramasını nasıl sevmiyorsunuz? 2A + P / A, IaN + ve MaO arasındaki işbirliğinin sonucu olan bu ilkokulun, yerel malzemeler ve teknolojiyi kullanan düşük bütçeli bir hayır projesi olduğu düşüncesine gülümsemeye ne dersiniz? Iyi niyetle yapılabilir ve böyle güzel bir ilkokul Afganistan’da bizi umutla dolduruyor.

Kindergartens

4 – École Maternelle Pajol, Paris

Palatre et Lecrere tarafından tasarlanan en renkli okulu hiç hatırlamıyor musunuz? Hâlâ en sevdiğimiz yerlerden birisidir ve her gün çocuklarını orada yürümek için aileleri oldukça kıskandırız!

Kindergartens

5 – Écolle Maternelle, Dalles des Olympiades, Paris

Paris’teki bir diğeri (size Fransa’nın lider olduğunu söyledik: Eva Samuel Architect Urbanist & amp; İştirakçiler sadece tabii ki sevdiğimiz pembe dokunuş nedeniyle değil, bu “pencereler” in her biri gerçekte çocuğun oynaması için mini bir oda olduğundan harika! Renkli (galerilerdeki resimleri görün) bir manzaralı mini evleri var ve biz tamamen kendi isterlerse birimiz isterdim!

Kindergartens

6 – Kindergarten Kekec, Ljubljana, Slovenia

İstediğiniz zaman okulun rengini değiştirebileceğinizi düşünün. Arhitektura Jure Kotnik tarafından tasarlanan Kindergarten Kekec çocukları tam da bunu yapabilir: Okulun dış kısmındaki dikey paneller kolaylıkla çevrilebilir ve böylece çocuklar kendi okul binaları ile oynamalarını sağlayabilirler.

Kindergartens

7 – Crèche de la Girafe, Boulogne, France

Muhtemelen bu okulun blogumuzda Hondelatte-Laporte Architects tarafından tasarlandığını gördünüz ama nasıl bitebiliriz? Çok harika!

Kindergartens

8 – Centro Infantil Municipal in El Chaparral, Granada, Spain

Ardından Alejandro Muñoz Miranda tarafından tasarlanan ve bir resimde olduğu gibi görünen bu bina var. Bunun yerine, gerçek ve Grenada yakınlarındaki küçük bir kasabanın çocukları tüm renklerin tadını çıkarıyor. Cidden, şuna bakın:

Kindergartens

9 – Bailly School Complex, Saint Denis, France

Mikou Tasarım Stüdyosu tarafından tasarlanan Paris banliyösü’ndeki bu okul, ışık, renk ve sanat elde etmek için harika bir cam kombinasyonu gösteriyor (camın arkasındaki silüetleri görebiliyormusunuz?). Yeniden geliştirme için mükemmel bir örnek, aksi takdirde çekici olmayan bir endüstriyel alana modern, temiz hatlar getiriyor.

Kindergartens

10 – Ring Around a Tree, Fuji

Bir oyun bahçesi ve ağaç evi olan bir anaokulu da! Daha heyecanlı bir şey hayal edemedik! Japon firması Yui ve Takaharu Tezuka tarafından tasarlanan gerçek rüyadır ve her şehirde bir tane istiyoruz, işte budur.

Kindergartens

Kaynak : http://timbuktu.me/blog/10-best-kindergarten-buildings/

Leave your comment