ÇOCUKLARINIZIN GİTMESİNİ SEVECEĞİNİZ EN POPÜLER 10 ANA ÇOCUK YUVASI

Anaokulu, geleneksel olarak oyun, şarkı söyleme, çizim gibi pratik etkinlikler ve evden okula geçiş sürecinin bir parçası olarak sosyal etkileşim üzerine kurulu okul öncesi eğitim yaklaşımıdır.

İlk kurumlar on sekizinci yüzyılın sonlarında Bavyera ve Strazburg’da ikisi de ebeveynleri evde çalışan çocuklar için yaratılmıştır. Bugün, Çocuklarınızın Gitmesini Seveceği Top 10 İnanılmaz Modern Anaokulları koleksiyonunu topluyoruz. Keyfini çıkarın ve bize görüşlerinizi söyleyin!

Sjötorget Kindergarten / Rotstein Arkitekter Stockholm, Sweden

Rotstein Arkitekter, Stockholm’de yeni bir konut bloğunun zemin katında bir anaokulu tasarladı. Çocukların yaratıcılığını teşvik etmek ve ilham vermek için tasarlanmış eğlenceli bir çevre öngördük. Giriş, anaokulunun merkezinde, binanın her tarafında doğal ışık ve görme çizgileri bolca bulunmaktadır.

SJ torget-kindergarten-rotstein (1)SJ torget-kindergarten-rotstein (2)SJ torget-kindergarten-rotstein (3)SJ torget-kindergarten-rotstein (4)

Kindergarten by Eva Samuel Architec, Dalle des Olympiades, Paris

Olimpiyatlar döneminde yeniden inşa edilen anaokulu komşu kulelerin ve blokların arasında pırıl pırıl oyuncak gibi göze çarpıyor. 1960’lı ve 70’li yıllarda yapılan yoğun, işlevsel ve karışık bir kentsel planlama projesinin yeniden değerlendirilmesinin bir parçasıdır. Bu çok canlı bölgede Paris Şehri, mülk konsolidasyonlarını ve dış mekanların yeniden tanımlanmasını içeren bir projeyi uygulamaktadır.

gaston-bergeret (2)

gaston-bergeret (3)gaston-bergeret (1)

Kindergarten Barbapapà by ccd studio

Anaokulu “Barbapapà” projesi, Vignola belediyesinin önerdiği, 2006 yılında proje finansmanı için bir ihbar uyarısı için tasarlandı. Program, dört sınıfa bölünmüş 60 çocuğun bulunduğu alanda oluştu. Proje, sürdürülebilir temalar hakkında olgun bilincin mimari bir ifadesi olmayı amaçlıyordu. Bu değer, çevredeki olası tüm ilişkilerde bulundu. Mimari proje bu noktaya başlar ve sürdürülebilir değeri bütün genç konuklarına iletmek için bu temel temayı bütün tarafında ifade eder.

DR vig (3)DR vig (1)DR vig (2)

Kensington International Kindergarten by Plan Architect

Bangkok, Tayland’da bulunan bu proje ağırlıklı olarak, çocukların hayal gücüne kadar yerden faydalanmaları için daha fazla fırsat vermesi gereken yeni oyun alanı algılamayı amaçlıyor. Açık cam eğri duvarları, çocukları doğa ortamına yaklaştırmak için dış ortamda öğrenme alanı ile oyun alanı arasında yumuşak bir şekilde birbirinden ayrılan ince tabakalar gibi davranıyor.

kensington-international-kindergarten-plan-architect (4)kensington-international-kindergarten-plan-architect (1)kensington-international-kindergarten-plan-architect (3)kensington-international-kindergarten-plan-architect (2)  kensington-international-kindergarten-plan-architect __
Design Kindergarten by CEBRA

CEBRA, genç kullanıcılar için birkaç bina tasarlamaktadır ve yeni Tasarım Anaokulu, çocukların merak ve yaratıcılığını artırmanın bir yolu olarak, “bir okulun neye benzeyeceği” konusunda önceden öne sürülen kavramları kırmaya çalışmaktadır. Bir kreşi yeniden tanımlama mimari stratejisine ek olarak, müşteri / mimar ilişkisi not edilmelidir. Ebeveynler, projeyi ileriye doğru itmek için fikirler ve eleştiriler sunan tasarım sürecine çok aktif bir şekilde katıldılar.

cebra (1)cebra (2)cebra (3)

Forming Playscapes: What Schools Can Learn from Playgrounds

Baştan itibaren açık konuşalım: Çocuklar tırmanmaya ve koşmaya ve ellerini kırabilecek şeylere el atmaya bayılıyor. Keşfetmek, hayal etmek, yaratmak, yok etmek ve yeniden yaratmaktan hoşlanıyorlar.

schulberg (2)schulberg (1)schulberg (3)

Playhouses Casaforum ideal for your children and garden

Geniş ve çocukların oyun zamanı için rahat. Bahçe için zarif ve dekoratif. Casaforum, ağaçlarda yaprakları andıran şekillerle delinmiş bir çelik levha ile kaplı bir oyun evi. Bukalemun benzeri oyun evi, bahçenizde mükemmel şekilde harmanlanır.

designrulz-Kindergartenhaus_casaforum5

Modern Forfatterhuset Kindergarten by COBE, Copenhagen, Denmark

Danish architects COBE have recently completed a new daycare center in Copenhagen, Denmark. The kindergarten consists of five small houses in one to three floors – all with green roofs and roof gardens. From the outside the kindergarten appears as a village for children, but from the inside it is coherent and efficient. The kindergarten opened its doors in July 2014 and is the result of a competition held in 2012 won by Danish architects COBE in collaboration with PK3 landscape architects and D.A.I. engineers.

 Forfatterhuset Kindergarten COBE designrulz (13)Forfatterhuset Kindergarten COBE designrulz (14)Forfatterhuset Kindergarten COBE designrulz (15)
Ring Around a Tree by Tezuka Architects

Tachikawa, Tokyo, Japonya’da Fuji Anaokulu kompleksi </ strong> ‘nde, Tezuka Mimarlar “Bir Ağaca Yakla” tamamladı. “Ağacın çevresindeki halka” daha sınıflar ve otobüs durağı için bir bekleme odası sunar. Mevcut okulun bitişiğinde yer alan yaklaşık 145 m2’lik yeni bina, ikili bir amaca hizmet ediyor: Biri İngiliz dili sınıfları için bir alan, diğer yandan okul otobüsleri için bir bekleme istasyonu.

ring-designrulz-003ring-designrulz-004ring-designrulz-005ring-designrulz-008

Modern Kindergarten in Jakarta, Indonesia

Bintaro Jaya, Endonezya’nın Jakarta kentindeki banliyö alanlarının birçoğundan biridir. Oldukça tıkanmış gayrimenkul geliştirme faaliyetlerinden birisi olan eğitim tesisleri için yüksek talep var. Birçok anaokulu ve okul öncesi yerleşim birimi, en küçük komşuluk birimlerinde dahi olsa yerleşim alanlarına inşa edilmiştir.

KINDER-GARDEN-designrulz-016KINDER-GARDEN-designrulz-020KINDER-GARDEN-designrulz-021

Kita Göttingen by Despang Architekten

Almanya’nın Göttingen şehrinde bulunan büyük belediyeler arasında yer alan Despang Architekten, yüksek eğitim ortamında ilerleyen fosil sonrası inşaat modeli. Kita Anaokulu, hem enerji verimliliği standartlarına – Pasif Ev – hem de net sıfıra doğru uzun vadeli planlamaya özen göstererek, kendi kendine yeterliliğe ve sürdürülebilirliğe yönelik proaktif yaklaşım için bir vaka çalışması olarak hizmet eder.

kita-goettingen-page-7 (1)kita-goettingen-page-7 (2)kita-goettingen-page-7 (3)

Kindergarten 8Units Velez-Rubio / LosdelDesierto – Spain

Bu projenin amacı psikomotor becerilerin geliştirilmesi, zihinsel ve sosyal kalkınmanın yardımcı olmasıdır. Erken yaşta ve çocuklar içgüdüsel olarak eğimli bir çatı evleri tanır, böylece tasarımları, garajın çatısı ve nihayetinde kapı ve pencereler. Anaokulu, çoğu zaman harcadıkları “büyük ev”.

Nursery-VelezRubio_designrulz (1)Nursery-VelezRubio_designrulz (3)Nursery-VelezRubio_designrulz (7)
Amazing Kindergarten Located in Terenten, a Mountain Village from Italy

İtalya, Sudtirol’deki Val Pusteria’daki bir dağ köyü olan Terenten’de bulunan bu anaokulu feld72 tarafından tasarlandı. Güney Tirol, üç kültürün çakışmasıyla tanımlanan sınır bölgesi, mimari yoluyla ifade edilen görsel bir bölgedir. Bu nedenle, bu yeni bina, bağlamdan başlayarak onu aşan bu dünyalar arasında arabuluculuk yapıyor. Yerleşim yeri topoğrafyasının hakimiyeti altındadır ve mimarlar düşüncelerini kendi çevresi ile bütünleştiren bir bina tasarlamışlardır.
Kindergarten-Terenten-DESIGNRULZ-027Kindergarten-Terenten-DESIGNRULZ-032Kindergarten-Terenten-DESIGNRULZ-037

COBY Kindergarten / Tsushima Design Studio

Tasarımı tasarlayan Tsushima Design Studio, ortaya çıkan mimarinin “yaygınlaşmasına” ve yerel topluluğa yanıt vermesine izin vermek için tasarlandı. Açık hava oyun sahası ve tesisleri, bu etkinliklerin mahalleye “dökülmesini” ve “yayılmasını” sağlayan bir kerede oyun alanı, eğitim alanı, çocuk bakım alanı gibi hizmet veren peyzaj tasarımına entegre edilmiştir.

coby-kindergarten (1)  coby-kindergarten (3)coby-kindergarten (2)

 

Kaynak : http://www.designrulz.com/design/2014/10/top-10-amazing-modern-kindergartens-children-love-go/

Leave your comment